Статистика відвідувань

 

      Черепашинці – село стародавнє і водночас юне. Згідно першого запису архівних даних Черепашинці засновані в п’ятнадцятому столітті. Спочатку воно називалось селищем і знаходилось на території, що тепер зайнята лісом, приблизно, за півтора кілометра від нинішнього села.  Навколишніх  сіл тоді ще не було, а від Глинська через Черепашинці на Прилуку пролягав битий шлях .
      Один із народних переказів доводить, що в давнину селище називалось Вишенька, а нове поселення було поміж боліт – трясовин, які боронили селян від раптових наскоків татар. У цих болотах водилось багато панцерних черепах, що і дало назву новому селу Черепашинці.
      Розташоване воно у  мальовничому куточку Вінниччини  Калинівського району . Черепашинці  знаходяться за 3 км від Київської траси, за 7 км від  Південно – Західної залізничної колії та 18 км від районного центру.
      Має більше 700 дворів і понад 1434 чоловік населення. Загальна земельна площа становить - 4795,3 га .
      У Черепашинцях , немало зберігається  і об’єктів нерухомих пам’яток культурної спадщини різних періодів існування цього давнього поселення. Безумовно, за станом збереження вони не можуть претендувати на національне визнання, але деякі з них мають бути кандидатами на включення до реєстру пам’яток місцевого значення. Серед них особливе місце посідає земляне бастіонне укріплення голландської системи поч. ХVІІ ст., залишки каплиці – усипальниці, сер. ХІХ ст., господарчі будівлі панської економії, сільський храм Пресвятої Покрови Богородиці кін. 80-х років  ХІХст.  Є численні військові поховання періоду Великої Вітчизняної війни.
      На землях територіальної громади розташоване потужне сільськогосподарське товариство СТОВ «Промінь» (директор Боримський Іван Арсеньович), підприємство ВАТ «Вінніфрут»,  (директор Пророк Леонід Олександрович), розміщено 9 торгівельних точок, перукарня, швейна майстерня, аптечний кіоск.
      На території сільської ради працює лікарська амбулаторія, загальноосвітня школа  І - ІІІ ступенів, де налічується понад 154 школярів, дошкільний навчальний заклад „ Ромашка”,  який відвідує понад 60 дітей.  
      В селі функціонують будинок культури, бібліотека в якій налічується 15 тисяч книг.
      Гордістю Черепашинецької громади є зразковий ансамбль „ Веселики” на чолі з керівником Юлією Мельник. Завдяки їй та, жителю села,  Причишину Володимиру  село  має свій гімн.
      На території Черепашинецької сільської ради діє громадська організація – орган самоорганізації населення „ Вуличний комітет”, який взяв участь у Швейцарсько – Українському проекті Деспро з  будівництва централізованого водопостачання. Тому 350 сімей та 3 соціальних об’єкти мають послугу централізованого водопостачання.